Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Su israfı nasıl önlenir ? | Yurt Tesisat

Beylikdüzü tesisatçı size beylükdüzünde hizmetvermeye devam etmektedir

Su israfı nasıl önlenir ? | Yurt Tesisat

_su-tasarrufu

su tasarrufu nasıl yapılr

Günlük faaliyetlerimizde özen gösterip basit bir takım önlemler alırsak, hem su israfını hem de su faturamızın kabarık gelmesini önlemiş oluruz.

1. Banyo Yaparken

Evlerimizde suyun miktar olarak en çok kullanıldığı yer banyodur. Banyo sırasında sıcak suyun gelmesini beklerken musluğunuzu çok az açarsanız, kullanılan su miktarını azaltmış olursunuz. Banyo yapmak yerine duş alınız. Böylece yüzde 30 daha az su kullanırsınız. Banyo yaparken ayarlanabilir duş başlığı kullanınız. Bu duş başlığı dakikada en fazla 9-12 litre su tüketirken, diğer başlıklar 25-30 litre su tüketir. Böylece, 5-6 dakikalık banyo sırasında 50-100 litre sıcak su ve o oranda da enerjiyi tasarruf edersiniz. 4 kişilik bir aile günde 3 defa duş yapsa yılda 55 ton su tasarruf eder. Duş alırken sabunlanma esnasında suyu mutlaka kapayınız, çünkü sabunlanırken suya ihtiyacınız yoktur. Bu sayede sudan bir hayli tasarruf edilecektir.

2. Bulaşık Yıkarken

Bulaşık yıkarken eğer elde yıkıyorsanız, bulaşık sırasına uyarak (önce az yağlıları, sonra yağlılar olacak şekilde) bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra, durulama için büyükçe bir bulaşık teknesini tercih ediniz. Böylece musluğu açık tutarak yapılan durulama işleminden çok daha az miktarda su tüketmiş olursunuz.

Bulaşık makinesi kullanıyorsanız, su ve elektrik tüketimi minimum olan bir model seçiniz. Kısa süreli yıkama ve durulama özellikli bulaşık makinesi satın alınız. Makineyi yarı dolu veya aşırı dolu halde kesinlikle çalıştırmayınız. Az kirli bulaşıklar için kısa veya ekonomik, düşük sıcaklıklı programı kullanınız. Bulaşıkları 50°’de yıkamanız da mümkündür. Beylikdüzü tesisatçı

Makine çalışırken mümkünse banyo ve mutfakta su kullanmamaya çalışın.

tesisatçı

su tesisatçısı

3. Çamaşır Yıkarken

Çamaşır yıkamada doğru programı kullanmak su tüketimini azaltacaktır. Çamaşır makinelerinin günümüzde su tüketim miktarı modeline göre değişmektedir. Satın alırken enerji
ve su tasarrufu sağlayan, çamaşır yüküne göre su ve enerji kullanan modelleri tercih ediniz. Makinenizi tam dolu iken çalıştırınız. Makineyi tam doldurup çalıştırmak iki kez yarım doldurup çalıştırmaktan daha az su harcar.

4. Tuvalette Su Tüketimi

Öncelikle, evde su kaçağı olup olmadığını tespit ediniz. Banyo ve tuvalette tüketilen su miktarı, evde tüketilen toplam suyun yüzde 70’ini oluşturuyor. 4 kişilik bir aile, 16 litrelik tuvalet rezervuarı ile ayda tuvalette 7 ton su tüketir. Bunun yerine 7 litrelik tuvalet rezervuarı ile hem tuvaleti temizlemek hem de su tüketimini 2,5-3 tona düşürmek mümkündür. Piyasada satılan biri az, diğeri çok su alan, iki hazneli rezervuarlar da su tüketimini azaltır. Rezervuarınızı değiştirmek istemiyorsanız içine su dolu bir şişe koyarak su tüketimini azaltabilirsiniz. Su sızdıran bir rezervuarın harcadığı su sizin harcadığınız sudan fazla olabilir. Bu nedenle rezervuarlarınız da su kaybı olup olmadığına dikkat ediniz.

Beylikdüzü tesisatçı

 

Detaylı bilgi için iletişim veya ustaya sor bölümünden yardım alabilirsiniz….

Sizde yorum yazın..!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Su tesisatçısı

YURT TESİSAT SU TESİSATÇISI OLARAK SİZLERE HİZMET VERMEKTEDİR.

SU TESİSATI,TIKANIKLIK AÇMA,NOKTASAL TIKANIKLIK GÖRÜNTÜLEME, NOKTASAL SU KAÇAĞI TESPİTİ,AKUSTİK CİHAZLARLA SU KAÇAK TESPİTİ VE HER TURLU SU TESİSAT HİZMETİ VERMEKTEDİR.

FİRMAMIZ UZUN YILLARDIR SU TESİSATÇISI OLARAK SİZ DEGERLİ MÜSTERİLERİMİZE HİZMET ETMEKTEDİR. YENİ ÜRETİLMİŞ SON TEKNOLOJİK CİHAZLAR LA TIKANIKLIK OLUŞAN YERLERİ AÇIYORUZ VE HİÇ BİR YERİ KIRMADAN NOKTASAL SU KAÇAK TESPİTİ YAPIYORUZ BORULARIN İÇİNDE OLUŞAN TIKANIKLIKLARI ÖZEL KANAL GÖRÜNTÜLEME CİHAZI İLE TESPİT EDİYORUZ VE NEDEN TIKANDIĞINI MÜŞTERİYE ANLATIYORUZ 50 TL DEN BAŞLAYAN SERVİS ÜCRETİMİZLE PİYASAYA UYGUN İŞÇİLİK FİYATIMIZLA HİZMET VERİYORUZ

BEYLİKDÜZÜ HİZMET BÖLGELERİMİZ ?

Su tesisatçısı

CUMHURİYET MAHALLESİ SU TESİSATÇI

BARIŞ MAHALLESİ SU TESİSATÇI

GÜRPINAR SU TESİSATÇI

BEYKENT SU TESİSATÇI

SAHİL MAHALLESİ SU TESİSATÇI

KAVAKLI MAHALLESİ SU TESİSATÇI

YAKUPLU MAHALLESİ SU TESİSATÇI

ADNAN KAHVECİ MAHALLESİ SU TESİSATÇI

 

ESENYURT  SERVİS BÖLGESİMİZ

Su tesisatçısı

Su tesisatçısı

HARAMİDERE MAHALLESİ SU TESİSATÇI

GÜZELYURT MAHALLESİ SU TESİSATÇI

MEHTERÇEŞME MAHALLESİ SU TESİSATÇI

FATİH MAHALLESİ SU TESİSATÇI

SAADETDERE MAHALLESİ SU TESİSATÇI

ARDIÇLI MAHALLESİ SU TESİSATÇI

ÖRNEK MAHALLESİ SU TESİSATÇI

YENİKENT MAHALLESİ SU TESİSATÇI

ESENKENT MAHALLESİ SU TESİSATÇI

SANAYİ MAHALLESİ SU TESİSATÇI

PINAR MAHALLESİ SU TESİSATÇI

KIRAÇ MAHALLESİ SU TESİSATÇI

KÖYİÇİ MAHALLESİ SU TESİSATÇI

YEŞİLKENT MAHALLESİ SU TESİSATÇI

SELAHATTİN EYYUBİ MAHALLESİ SU TESİSATÇI

AKÇABURGAZ  MAHALLESİ SU TESİSATÇI

KAPATIK MAHALLESİ SU TESİSATÇI

TALATPAŞA MAHALLESİ SU TESİSATÇI

İNÖNÜ MAHALLESİ SU TESİSATÇI

ESENYUT İLÇESİ BÜTÜN MAHALLELERİNE SU TESİSATÇI OLARAK HİZMET VERMEKETEYİZ VE 20 DAKİKADA GELMEKTEYİZ.

BAHÇEŞEHİR SU TESİSATÇISI HİZMET BÖLGELERİMİZ ?

ESENKET SU TESİSATI

BOĞAZKÖY SU TESİSATI

GÖLET SU TESİSATI

BAHÇEŞEHİR ÖZYURTLAR SU TESİSATI

AVCILAR SIHHI TESİSATÇISI

BAHÇEŞEHİR MAHALLESİ SU TESİSATÇISI OLARAK SİZLERE HİZMET ETMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ..SU TESİSATI İŞLERİ YAPILIR TIKANIKLIK OLUŞAN BÖLGE KIRMADAN ROBOT YARDIMI İLE AÇILIR REZERVUAR DEĞİŞİMİ YAPILIR KOMBİ TAKILIR KOMBİ BAKIM ONARIM HİZMETİ VERİLİR VE HER TÜRLÜ TADİLAT İŞLERİNE KALFA OLARAK HİZMET VERİLMEKTEDİR BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ .

 

Comments are closed.