Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Su Tasaruf Yöntemleri

Su Tasaruf Yöntemleri ; Evlerde suyun % 35’i banyoda, % 30’u tuvalette, % 20’i çamaşır ve bulaşık yıkamada,

Su Tasaruf Yöntemleri

Su Tasaruf Yöntemleri

su-tasarrufu-nasil-yapilir

 

% 10’u yemek pişirme ve içme suyu olarak, % 5’i ise temizlik maksadıyla kullanılmaktadır. Su sağlıktır ve ekonomik bir değerdir.Su Tasarrufu yöntemleri  için Bu değerleri korumak için aşağıdaki kurallara uymalıyız:

Su Tasaruf Yöntemleri kaynaklarının kirletilmemesine özen göstermeliyiz.
Mümkün olduğunca suyu boş yere akıtmamalıyız.
Musluklarımızı, sifonlarımızı, daima bakımlı tutmalı. Bozuk olanları hemen tamir ettirmeliyiz. Her saniye bir damla damlayan musluk, yılda 1 ton su harcar.
Sifonu gereksiz yere çekmemeliyiz. Sifonun bir kez çekilmesi ile 10 lt su harcanır. Dört kişilik bir ailenin fertleri günde bir kez sifonu amacı dışında çekerse, yılda 16 ton su harcamış olur.Su Tasarrufu için Rezervuara, su dolu 1,5 litrelik pet bir şişe yerleştirin. Bu basit önlemle, yılda 2 ton su tasarrufu sağlanabilir.


Su Tasaruf Yöntemleri

 

Klozetlerin içleri  çoğunlukla su kaçırmaktadır, bu nedenle iç takım bakımını yaptırmalıyız.
Diş fırçalarken, tıraş olurken, ellerimizi yıkarken suyu kapamalıyız. Bu işleri yaparken musluğu ihtiyacımız olduğu kadar açmalıyız. Kullanılmadığı halde açık bırakılan su harcaması, yılda kişi başına ortalama 12 tondur..Su Tasarrufu yöntemleri
Musluklarda ve duş başlıklarında su akışını azaltan, ancak su basıncını arttıran yeni sistemleri kullanmalıyız.
Küvette yıkanma yerine kovadan veya ekonomik başlığa sahip duşla yıkanmayı tercih etmeliyiz. Bir duşta ortalama 50 litre su, bir küvetli banyoda 150 litre su tüketilir.
Bulaşıkları elde değil bulaşık makinesinde yıkamalıyız. 4 kişilik bir aile günlük bulaşığını elde yıkarsa, ortalama 84-126 litre su harcar. Oysa bulaşık makinesi aynı bulaşığı sadece 12 litre su ile yıkar. Bu da bir yılda ortalama 26-40 ton su tasarrufu demektir. Çamaşır makinelerimizi tam doldurmadan çalıştırmayalım ve kısa programları tercih edelim.

KLOZETLERDEN DAMLAYAN SULAR FATURANIZDA CİDDİ TUTARLARA NEDEN OLABİLİR VE YÜKSEK FATURALAR ÖDEYEBİLİRSİNİZ BU YÜZDEN SU DAMLASI NI İHMAL ETMEYİN BİZİ ARAYIN.


                                                                                                                Yurt Tesisat  Diğer Hizmetler


 

Sizde yorum yazın..!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *