Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Petek Temizliği

Petek Temizliği 

Petek Temizliği

Petek Temizliği

12063418_1169595209736696_6756270284834593753_n

Öncelikle daire içini ısıtan peteklerimizdir…Ne kadarda kombi ısı tranferinde büyük katkı sağlasada petekler tıkalı olduğu için verimli bir ısı veremez…kombi içinde ve peteklerde oluşan kir,kireç,tortu kombinizin düzenli çalışmasınıa engel olur…kombi filtresi tıkanır…zaman içersinde kombi o kirli balçıklı suyu ısıtmak için daha fazla enerji harcar ve buda yüksek faturalarla sonuçlanır.Kombiyi en yüksek dereceye bile getirdiğinizde ısınamıyorsanız bunun sebebi yıllarca peteklerin dibine çöken kirlerden dolayı düzenli ısı transferi veremez..Bunu için petek temizliği yapılmalıdır

AŞAĞIDAKİ VİDEO,DA TESİSAT YIKAMA NASIL YAPILIR İZLEYEBİLİRSİNİZ :

https://youtu.be/G94ZRHt3btM

Esenyurt Avcılar Büyükçekmece ve Beylikdüzü  Hizmetleri

Isınmayan peteklerinize kesin çözümler,%20-30’a varan yakıt tasarrufları

Günümüz teknolojisiyle özel makina ve kimyasallar yardımıyla daire içinde banyodaki petek veya havlupandan bağlatın yapılarak hiç bir yer kirlenmeden temizlik yapılır.

Petek temizliği nerden yapılır ? Ne kadar Sürer ?

Dairenizin herhangi bir noktasında genelde banyo ısıtıcısından bağlanarak işlem gerçekleşir…Temizlik yaklaşık Tesisatın kirliliğine göre değişir 1-2 saat gibi bir zamanla yapılır.Yıkama işleminde hiçbiryer kirlenmeden kirli suyun tahliyesi pis su tesisatından gönderilir

– Petek temizliği faydası nedir ?

Petek temizliğinin faydası tesisatın içindeki kirli su atılınca kimyasala yıkama işlemi bittikden sonra içindeki kireçler eriği için petek içinde ısı transferi daha hızlı ve düzenli olur…böylelikle kombiniz istediği ısıyı elde ettiğinde kendini kapatır…Mantıken düşünmek gerekirse kirli suyu ısıtmak mı yoksa temiz suyu ısıtmak mı daha kolay olur ?

Petek temizliği yapıltıkdan sonra %20-30 yakıt tasarrufu sağlanır ve petekleriniz ilk günkü gibi ısınır.

Arızasız, enerji tasarruflu, çevre dostu ve güvenli bir ısıtma işletmesi için kalorifer tesisat sistemine düzenli bir bakım şarttır. Isıtma sisteminizin bakımı sadece kombiden ibaret değildir. Nasıl ki her yıl kombinin düzenli olarak yılda bir bakımları yapılıyorsa radyatör ve tesisat borularının bakımı da güvenilir tesisatçılar tarafından yapılmalıdır. Temizliği yapılmayan kazanlarda biriken kireç kalıntıları ile beraber baca gazı sıcaklığı da yükselir ve bu da enerji kaybına neden olur. Bu sebepten dolayı kombinin soğuk suyu ısıttığı hazne ve borular  her yıl olmasa da 3 yılda bir temizlenmelidir.

Detaylı bilgi için iletişim ve ustaya sor bölümünden yardım alabilirsiniz.


 

 

 

Comments are closed.