Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Musluk Tamir & Montaj

Musluk Tamir & Montaj HİZMETİ VERMEKTEYİZ

Musluk Tamir & Montaj

Musluk Tamir & Montaj

Musluk Tamir & Montaj

Musluk Tamir & Montaj

Musluk Arızaları oay

Yurt Tesisat olarak daire içi Musluk Tamir & Montaj Hizmeti veriyoruz…

Musluklardan az su gelme probleminin bir çok nedenleri vardır.

Eğer musluklarınızda sıcak veya soğuk su tarafından çok az su geliyorsa dairenizde problem var demektir.
Bu problemler tesisatlar döşeme yapılırken günümüz ustalarında pprc boruyu kaç derecede ısıtacağını ne kadar bekleyeceğini bilmediği için fazla ısıtma sonucunda borunun iç çapında daralma meydana gelir…Bu daralma meydana geldiği için su çıkışı rahat olmaz bu nedenlede musluktun istenilen tanzik elde edilemez ve sağlıklı kullanılamaz…

Bir başka neden musluk içinde bulunan mekanizmada(kartuş) problemler oluyor…Su sayacında ne kadar da süzme olsada tesisattan taş yabancı cisimler gelerek kartuşun gözeneklerini tıkayabiyor ve buda suyun yine az gelme sebeblerine neden olur..

Musluk Tamir & Montaj

Musluk Tamir & Montaj

tadilat


Fotoselli Musluk Arızaları

– Servis almadan önce..
Fotoseli Musluk arızaları karmaşık yapılarından ve su ile çok yakın temastan dolayı çok çeşitlilik gösterir.

Fotoseli Musluk arızaları durumunda servis çağırmadan önce lütfen aşağıdaki tavsiyeleri uygulayınız. Netice alamadığınız durumda servis çağırınız.

1. Musluk çok hassaslaştı

Açıklama: Musluk önünden biri geçse dahi açılıyor, hatta kimi zaman kendi kendine çalışıyor veya elinizi çektikten sonra da bir zaman akmaya devam devam ediyor.

Denenecek öneriler: Ortam aydınlatması değişmiş olabilir. Değişen bir lambanın cinsi veya daha güçlü olması bu hataya neden olabilir. Musluk sensörü üzerine normalden daha fazla ışık düşecek şekilde ortam aydınlatması değişmiş olabilir. Karşısına yine fotoselli olarak çalışan bir cihaz monte edilmiş olabilir. Avucunuzda ki kalın ve mat siyah bir karton ile musluk üzerindeki sensörün üzerini kapatarak suyun kapanmasını bekleyiniz. Eğer kapanırsa arıza sebebi kesinlikle yukarıdaki ihtimallerden biridir.

2. Musluk devamlı çalışıyor

Açıklama: Musluk kapanmıyor, devamlı su akıtıyor.

Denenecek öneriler: Avucunuzda ki kalın ve mat siyah bir karton ile musluk üzerindeki sensörün üzerini kapatarak suyun kapanmasını bekleyiniz. Eğer su kesilirse 1. maddeyi okuyunuz. Su kesilmezse pil değiştirmeyi deneyiniz.

3. Musluk hiç çalışmıyor

Açıklama: Musluktan su akmıyor

Denenecek öneriler: Pillerin sağlam olduğundan emin olduktan sonra ortam aydınlığını bir şekilde azaltarak tekrar deneyiniz. Çalışırsa 1. maddeyi okuyunuz. Çalışmazsa su girişlerinizi ve giriş vanalarını kontrol ediniz.

Yukarıdaki denemelerden netice alamazsanız servis çağırmalısınız.

Not: Daha az su kullanarak daha etkili yıkama yapabilmek için musluğunuzdan akan suyun beyaz renkli olmasına dikkat ediniz. Su musluk ucundaki perlatör sayesinde hava ile karıştırıldığında içindeki hava baloncukları sayesinde beyaz görünür. İşte bu köpüklenme daha az su kullanarak daha fazla temizlik imkanı sağlar.

Akan su saydam ise perlatörünüzü önerdiğimiz türden bir tane ile değiştiriniz.

Şebeke suyu girişine muhakkak basınç ayarlayıcı taktırınız. Bu sayede su faturanız düşecek, tesisattaki borular patlamayarak su baskınlarından kurtulacaksınız.

Musluk Arızaları ;

Beylidüzü Tesisatçı ;

Adnankahveci,Barış,Büyükşehir,Cumhuriyet,Gürpınar, Kavaklı,Marmara ,Sahil ,Yakuplu Mahallerinde Profesyonel  Su Tesisatçısı Hizmetleri 7/24

Esenyurt Tesisatçı ;

 Mehterçeşme,Güzelyurt,Talatpaşa,Örnek,Yenikent, Cumhuriyet,İnönü,Atatürk,Fatih,Sanayi,Ardıçlı, Pınar, Profesyonel Su Tesisatçısı Hizmetleri

Büyükçekmece Tesisatçı ;

Mimaroba,Mimarsinan,Güzelce, Celaliye,Bahçelievler,Kumburgaz,Fatih, Muratçeşme Mahallerinde Büyükçekmece Su Tesisatçısı  Hizmetleri

Avcılar Tesisatçı ;

Ambarlı,Cihangir, Denizköşkler,Firuzköy Gümüşpala,Merkez,,,Üniversite,Yeşilkent Mahallerinde Avcılar Profesyonel Su Tesisatçısı  Hizmetleri


Gürpınar Tesisatçı

tadilat

 

 

Arızalı muslukların tamir ve montajını yapıyoruz…

salmastra

Tekli musluklar ve eski tip çevirmeli musluklar için uygundur.

Musluk Tamir & Montaj

Musluk iç salmastırası

Musluklarımızdan akan su damlalarını önemsemeyiz ama damlaya damlaya göl olur diyen atalarımız yine yanılmamıştır. Bu damlalar su faturamızda bol sıfırlara neden olmaktadır. O yüzden contası eskiyen musluklarımızın hemen contasını hemen değiştirmeliyiz. El beceriniz varsa bunun için tesisatçı çağırmaya gerek yok. Bir tornavida bir İngiliz anahtarı işimizi görecektir.

İlk önce binamızın ana vanasını kapatınız. Musluğumuzun üst tarafındaki çevirdiğimiz kısmın üzerinde bir vida olacak. Bu vidayı sökünüz. Bu vidalar görselliği bozulmasın diye bir takım plastik ya da metallerle kapatılır. Bunu tornavida yardımıyla çıkartabilirsiniz. Daha sonra sarı renkte contamızın bulunduğu kızım ortaya çıkacak. Bu kısmı da İngiliz anahtarını kullanarak sökünüz. Fazla zorlamayınız yalama yapabilirisiniz. Söktükten sonra ters çevirdiğinizde eskiyen contayı tekrar bir vidanın tutuğunu göreceksiniz. Vidayı sökerek contayı çıkarın ve

kartus

Banyo,Lavoba ve Mutfak Muslukları İçin Kartuşlar

yenisiyle değiştiriniz. Sonra çıkardığımız parçaları sırasıyla takınız. Contamız değişmiştir. Bunu erkek işi olarak görmeyin, birçok bayanında çok basit bir şekilde yaptığına şahit oldum.
musluk contası değiştiriyoruz

Musluğun kapağındaki conta eskimiş, yıpranmış, yerine oturmamış ya da uzun süre değiştirilmemişse musluktan sürekli su sızar. Conta değiştirmek hem bataryanın ömrünü uzatır hem de su tasarrufu sağlar. Tornavida ve iki ağızlı anahtar ile bu işlemi en fazla bir saatte tamamlayabilirsiniz.
1. Musluk başlığının kapaklarını çıkartalım: Düz tornavidayla musluk başlıklarında bulunan musluk kapaklarını çıkartalım ve musluk başlığı üzerinde bulunan vidaları yıldız tornavidayla gevşetelim. Vidaları gevşettikten sonra musluğun başlıklarını elimizle çekerek musluktan çıkartalım.

2. Salmastrayı çıkartalım: Salmastrayı 17 numaralı iki ağızlı anahtarla musluktan çıkartalım. Çıkartırken salmastraya zarar vermemeye çalışalım (Salmastra musluk başlıklarının musluğa sıkışmasını sağlar. Salmastra zarar gördüğünde musluğun kapakları tam sıkıştırılamaz ve musluktan su sızar).
3. Contayı çıkartalım: Salmastra üzerinde bulunan eskimiş contayı düz tornavidayla çıkartalım.
4. Yeni contayı takalım: Yeni contayı salmastranın üzerine elimizle takalım. Ardından çıkarttığımız salmastrayı elimizle musluğun gövdesine takalım. Daha sonra 17 numaralı iki ağızlı anahtarla salmastrayı sıkalım.
5. Musluğun başlıklarını takalım: Musluğun başlıklarını elimizle musluğa takalım. Musluğun başlıklarına, gevşettiğimiz vidaları yıldız tornavidayla sıkalım ve başlıkları musluklara sabitleyelim. Son olarak, vidayı sıktıktan sonra musluk başlığının kapaklarını elimizle takalım.


 

 

Comments are closed.