Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Koku Tespiti

Yurt Tesisat Olarak  Koku Tespiti sorunlarını çözüyoruz Her evde mutla birer banyo ve tuvalet bulunur. Temel gereksinimlerimizin karşılanabilmesi için bunlar gereklidir. Ancak kimi zaman banyo ve tuvaletlerde sıkıntılar yaşanabilir. Bu sıkıntıların öncelikle koku tespiti yapılarak ilk adımının atılması gerekir.son11-637x289

Tuvalet ve banyolarda genellikle bir hava boşluğu bulunur. İçeriden ufak bir cam ile bu hava boşluğu görülebilmektedir. Bu hava boşluğunun içerisinde gider boruları vardır ve eğer bir apartmanda yaşanıyorsa tüm apartmanın gider boruları burada bulunmaktadır. Koku tespiti yaparken buradan faydalanılır. Eğer ki burada bulunan tesisattan kötü kokular geliyorsa, bir problem var demektir. Belki borunun içerisine büyük bir nesne kaçmış ve boru tıkanmış olabilir. Belki boruda herhangi bir çatlak nedeni ile sızdırma olabilir. Bu nedenle öncelikle ilk iş ev sahiplerine düşmektedir.

Koku tespiti

yapıldıktan sonra bu problemleri gideren tesisat firmaları hakkında detaylı bir bilgi toplamanız gerekmektedir. Çağımızın en büyük nimeti kuşkusuz internettir. İnternet aracılığıyla artık birçok firma müşterileri ile daha kolay iletişime geçmektedir. Böylelikle siz deneyimi ve kaliteyi gözeterek kendinize bir firma belirleyip, müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha önceki yıllarda ilkel çözümlerle giderlerdeki sorunlar çözülürken artık çeşitli teknolojik aletler sayesinde, banyo ve tuvaletlerdeki sorunlar hızla tespit edilmekte ve çözülmektedir. Koku tespiti sonrasında problemin yeri belirlenir ve çeşitli yöntemler uygulanır. Özellikle kanal görüntüleme aygıtları ile ev sahiplerini hiç de korkutmayacak çözümler tesisat firmaları tarafından sunuluyor. Önceden bir sorun belirlenmesi için, belki de tüm banyo ve tuvalet kırılarak, sorun yeri bulunur ve daha sonrasında banyo adeta yeniden inşa edilir gibi eski haline getirilirdi. Bu hem maddi açıdan hem de zaman açısından ev sahipleri için hiç de hoş karşılanacak bir durum değildi. Ancak artık kanal görüntüleme ile borular ne kadar uzun ve geniş olursa olsun, hiçbir şekilde kırılmadan sorun tespit edilebiliyor. Bu hem cebinizi sevindiriyor, hem de vaktinizi çalmıyor.

Hangi Durumlar Koku Tespiti Gerektirir?

Banyolar ve tuvaletler, insanoğlunun temizlik yapabileceği mekânlardır. Bu nedenle hijyen açısından evin bölümleri arasında son sırada gösterilebilir. Tuvalet ve banyoların giderlerine hassas davranılmalıdır. Banyo yaparken giderden saç gitmesine izin verilmemelidir. Dökülen saçlar zamanla gideri tıkayabilir. Bu da bir süre sonra koku tespiti için zemin hazırlar. Bu sadece banyo için değil tuvalet ve lavabolar için de geçerlidir. Tuvalete atılan peçeteler, lavaboya atılan kötü nesneler bir süre sonra tıkanmalara neden olur. Bu nedenle bu mekanlar kullanılırken dikkatli olunmalıdır.

Evlerde bazen evin kullanıma başlandığından itibaren, bazen ise sonradan kötü koku tespiti yapılabilir. Eğer eve ilk taşındığınızdan beri banyo ve tuvaletlerinizden kötü koku geliyorsa, bunun nedeni tesisatta olan bir eksikliktir. Boruların kalitesiz olması, kırılmış olması, eksik monte edilmiş olması kötü kokulara sebep olabilir.

Daha sonradan oluşan kokular ise yüksek ihtimalle kullanım hatasından dolayı oluşur. Gidere kaçan büyük nesneler buna neden olur. Halk arasında kişiler kendileri bu problemleri çözebileceğine inanır ve çeşitli yollar denerler. Örneğin gidere bir tane daha büyük nesne atarak gideri tıkayan nesneyi götüreceğini düşünürler. Ancak bu nesnenin de gidere sıkışması büyük bir olasılıktır. Ya da giderdeki sorunu bilmeden, giderin bulunduğu kısımları kırarak tamir edebileceğini düşünürler. Ancak bu da günümüz teknolojisi için gereksiz ve daha masraflı çıkılabilecek bir davranıştır. Kişilerin üzerine düşen en büyük görev koku tespiti yaparak bir tesisatçıdan yardım istemektir. Tesisatçılar da en kolay ve masrafsız yollar ile bu problemi çözeceklerdir.

Detaylı bilgi için iletişim veya ustaya sor bölümünden yardım alabilirsiniz..

Esenyurt Tesisatçı    Beylikdüzü Tesisatçı     Avcılar Tesisatçı    Büyükçekmece Tesisatçı    Küçükçekmece Tesisatçı    Ambarlı Tesisatçı    Gürpınar Tesisatçı


koku tespiti

koku tespiti

Beylikdüzü Tıkanıklık Açma                         Esenyut Tıkanıklık Açma                          Büyükçekmece Tıkanıklık Açma                         Avcılar Tıkanıklık Açma

Küçükçekmece Tıkanıklık Açma                 Gümüşpala Tıkanıklık Açma                   Başakşehir Tıkanıklık Açma                                 Gürpınar Tıkanıklık Açma

Comments are closed.