Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Koku Tespiti

Kokunun Kaynağı Nasıl Bulunur?

Yurt Tesisat Olarak Koku Tespiti sorunlarını çözüyoruz Her evde mutla birer banyo ve tuvalet bulunur. Temel gereksinimlerimizin karşılanabilmesi için bunlar gereklidir. Ancak kimi zaman banyo ve tuvaletlerde sıkıntılar yaşanabilir.

Koku Nasıl Giderilir?

Tuvalet ve banyolarda genellikle bir hava boşluğu bulunur. İçeriden ufak bir cam ile bu hava boşluğu görülebilmektedir. Bu hava boşluğunun içerisinde gider boruları vardır ve eğer bir apartmanda yaşanıyorsa tüm apartmanın gider boruları burada bulunmaktadır.

Koku tespiti yaparken buradan faydalanılır. Eğer ki burada bulunan tesisattan kötü kokular geliyorsa, bir problem var demektir. Belki borunun içerisine büyük bir nesne kaçmış ve boru tıkanmış olabilir.

koku-tespitii-yurttesisat
koku-tespiti-yurttesisat

Koku tespit yapıldıktan sonra bu problemleri gideren tesisat firmaları hakkında detaylı bir bilgi toplamanız gerekmektedir. Çağımızın en büyük nimeti kuşkusuz internet,tir. İnternet aracılığıyla artık birçok firma müşterileri ile daha kolay iletişime geçmektedir. Böylelikle siz deneyimi ve kaliteyi gözeterek kendinize bir firma belirleyip, müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha önceki yıllarda ilkel çözümlerle giderlerdeki sorunlar çözülürken artık çeşitli teknolojik aletler sayesinde, banyo ve tuvaletlerdeki sorunlar hızla tespit edilmekte ve çözülmektedir. Koku tespit sonrasında problemin yeri belirlenir ve çeşitli yöntemler uygulanır. Özellikle kanal görüntüleme aygıtları ile ev sahiplerini hiç de korkutmayacak çözümler tesisat firmaları tarafından sunuluyor.

Önceden bir sorun belirlenmesi için, belki de tüm banyo ve tuvalet kırılarak, sorun yeri bulunur ve daha sonrasında banyo adeta yeniden inşa edilir gibi eski haline getirilirdi. Bu hem maddi açıdan hem de zaman açısından ev sahipleri için hiç de hoş karşılanacak bir durum değildi. Ancak artık kanal görüntüleme ile borular ne kadar uzun ve geniş olursa olsun, hiçbir şekilde kırılmadan sorun tespit edilebiliyor. Bu hem cebinizi sevindiriyor, hem de vaktinizi çalmıyor.

Günümüzde yapılan inşaatlarda yapım mantığı mevcut alana daha çok daire veya işyeri elde etmeye dayalı olarak ilerlemektedir. Düşürülmek istenen maliyetlerden yüzünden pis su gider borusu alt yapısı bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Tabi bu durum her yapıda aynı değildir.

Lavabodan gelen kötü kokuyu çoğu zaman elimizi yüzümü yıkadığımız zaman fark etsek bile, daha aşırı durumlarda bu kötü koku evin içine kadar yayılmaktadır. Peki nedir banyo lavabosundan gelen kötü kokunun sebebi inceleyelim.

Küvetden gelen kötü kokunun birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden bir tanesi küvet içine atılan kılların boru içinde oluşturduğu daralmadır. Duş alırken saçın dökülmesi veya bilinçli olarak atığımız saç ve tüyler küvetin bağlı olduğu pis su gider hattında daralmalara sebebiyet vererek içinde pislik birikmesine neden olur.