Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Gömme rezervuar tamiri

Gömme rezervuar tamiri

Gömme rezervuar tamiri

Gömme rezervuar tamiri

Atık su tesisatları insanların temizlik ihtiyacını daha kolay bir şekilde karşılamaları için tasarlanmış sistemlerdir..

Geçmişte apartman sistemi olmadığından atık su tesisatını gerektirecek bir durum söz konusu değildi. Tuvaletler için kazılan fosseptik çukurları 1 ailenin atık su giderini karşılayabilmekteydi. Çünkü toprakta doğal atıkları tamamen yok etme gücü vardır, bu sayede çukur dolmaz toprak sürekli atıkları emer. Şimdi bile yapılan bazı müstakil konutlarda atık su borusunu rögara bağlamayı unutan ve o şekilde üstü kapatılan yerlerde bir çukur olmadığı halde toprak doğal atıkları 6 ay kadar hiç geri tepme olmadan emmektedir. Yani bir çukur olması halinde tıkanma ya da dolması neredeyse imkânsızdır.

Tabi

bu sadece müstakil bir evde bir ailenin kullanımını karşılayabilecek kadar yeterlidir. Dünya üzerinde insan sayısı çoğaldıkça müstakil ev sayısı azalmıştır. Apartman sistemi gelişmiş hatta haddinden fazla gelişmiş 1000 kişilik apartmanlar bile yapılmıştır. Özellikle Çin` de kapasitesi 10000 kişiyi barındırmaya yeten siteler vardır. Olay bu seviyeye çıkmışken bir atık su sistemi olmadan olmuyor tabi. Tuvaletler önce oturmalı olarak yani alaturka dediğimiz şekilde yapılmıştır ve tüm dünya tuvalet adabını atalarımızdan yani Osmanlıdan öğrenmiştir. O günden bugüne çok şey değişti tabi, mesela tuvalet için sifonlar rezervuarlar geliştirildi.

Sifon ya da rezervuar

diye adlandırılan sistemler tuvalet kullanımından sonra temizleme için
otomatik su dökülmesini sağlar. Klozetlerde ve alaturka tuvaletlerde kullanılan rezervuar sistemleri daha şık olması için duvar içine gömülmüşlerdir. Bu şekilde daha şık ve güzel görünen tuvaletler bu sistemlerin kullanılması ile herhangi bir arıza durumunda başa bela olabilir. Gömme rezervuar iç takımları kullanımı çok güzel ancak arıza durumunda çok problem çıkaran sistemlerdir. Rezervuar iç takımı tamir etmek için parçasını bulmak gerekir. Firmalar bu konuda yetersiz kalır çünkü gömme rezervuar iç takımını üreten şirketler servisini de kendileri yapabilmek için ya da yedek parça satışını sağlamak için piyasada bulunamayacak şekilde üretim yaparlar. Sifon suyu kesmiyorsa, suyu kestikten sonra tekrar doldurmuyorsa iç takım arıza yapmıştır.

Eğer
Gömme rezervuar tamiri

Gömme rezervuar tamiri

doldurulan suyu kesmiyorsa iç takımın şamandırası bozulmuştur. Tam tersi oluyor da su dolmuyorsa buda rezervuar iç takımı açılmıyor demektir. Çözümü bu parçaların değişmesidir. Ünlü markalar olan vitra ve geberit marka rezervuar iç takımı için parça bulma olanağı vardır. Ancak bunun dışında olan markalarda yedek parça bulmak, servis hizmeti almak zordur. Başka bir yerden temin edilemeyen parçalar sizi o markanın servisine muhtaç eder. O yüzden eğer yapım anında müdahale şansınız varsa bilinen ve     yedek parça imkânı olan bir marka tercih etmelisiniz. Bu konuda genellikle kendi imkânlarınızla ya da usta vasıtasıyla çözüm          bulunması mümkün olmaz. Gömme rezervuar tamiri malzemesi olmadan yapılamadığından her zaman üretici firmaya bağlı    kalınır.

Yedek parça konusunda her türlü marka ile anlaşmalı olarak rezervuar tamiri yapmaktayız.

 


Gürpınar Tesisatçı

Gömme rezervuar tamiri

 

Gömme rezervuar tamiri

Gömme rezervuar tamiri


su kaçağı tespiti   tıkanıklık açma   arıza ve bakım

 

Her marka klozet rezervuar tamir bakım ve yedek parça değişimi yapmaktayız ve kullanılan parçalar orjinal yedek parçadır ve 1 yıl garantilidir.

 

Sizde yorum yazın..!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *