Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI beylikdüzü esenyurt ve bahçeşehir bölgesine hizmet vermektedir.

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

 

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI  Metalden esnek bağlantı elemanları kullanılarak sayaç bağlantılarında ön gerilme oluşumu önlenmelidir. TS EN 331 standardına uygun gaz kesme vanası konulmalıdır. Olası bir tehlike halinde kullanıcının gaz kolay kesebilmesi için gaz kesme vanaların kolay ulaşılabilir yükseklikte (180-220 cm) monte edilmelidir.Sayaçlar duvardan 2 cm boşluk bırakacak konsollar yardımıyla monte edilmelidir. Sayaçlar gaz dağıtım şirketlerinin çalışanlarının rahat okuyabilmeleri ve arızlara kolayca müdahale etmeleri için aydınlık, rutubetsiz, donmaya karşı korunan ve çok sıcak olmayan yerlere monte edilmelidir.

Doğalgaz nedir ?

Duvar ve Döşemeden Doğalgaz Borusu Geçirme : Duvar, döşeme geçişlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu borunun dışına mutlaka bir boru kılıfının geçirilmesidir. Gaz borusu ve koruyucu kılıf borusunun eş merkezli olması sağlanmalıdır. Kılıf borusunun iç çapı, gaz borusunun dış çapından en az 20 mm daha büyük olmalıdır. Koruyucu boru, bina dış duvarı içine sıkı yağmur vb suları tam sızdırmaz bir biçimde yerleştirilmeli ve duvarın dış ve iç tarafından yaklaşık 10 mm, döşeme geçişlerinde ise üstte 20 mm altta(tavan) 10 mm taşması sağlanmalıdır. Kılıf, geçtiği yere çimento harcı veya alçı ile sabitlenmelidir. Kullanılacak kılıf malzemesi duvar geçişlerinde sert plastik ya da çelik olmalı, döşeme-kat geçişlerinde sadece çelik kılıflar kullanılmalıdır.

BİNA İÇİ DOĞALGAZ TESİSATININ BÖLÜMLERİ

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

doğalgaz tesisat malzemeleri Ana Kesme Vanası : Bir binaya verilen gazı tamamen güvenli şekilde kesebilmek veya bir daireye ait gazı kontrol edebilmek üzere bağlantı hattı başına konulan küresel tip gaz kesme elemanıdır.

Ana emniyet vanası ve regülatörden sonra gaz sayaçlarının giriş bağlantılarına kadar düşey veya yatay olarak çekilen boru hattıdır. BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

Düşey olarak çekilen dağıtım borularıdır.

Kolon hattı ile sayaç girişi arasında bulunan borudur.

Sayaçtan en son ayırım(sorti) hattına kadar olan ana borudur.

Tüketim hattından ayrılan ve cihaz bağlantı vanasına (sorti musluğu) kadar olan borudur.

Cihaz bağlantı vanasından cihaza kadar olan hattır.

Isıtma ve sıcak su üretimi yapan gaz yakıtlı cihazlar yakma düzenlerine iki ana gruba ayrılır: 1-Bacalı cihazlar 2-Hermetik cihazlar BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

DOĞALGAZ BORULARININ DÖŞENMESİ DE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

doğalgaz tesisatı nasıl olmalı Gaz Borularının Erişilebilirliği : Doğalgaz boruları açıktan görülebilecek ve kolayca ulaşılabilecek şekilde döşenmeli dir. Sıva altına doğalgaz tesisat borusu döşenmez. Doğalgaz iç tesisat boruları, taşıyıcı yapı elemanı olarak kullanılmaz. Gaz boruları kapalı hacim içinden, kanal, asansör boşlukları, havalandırma vb içinden geçirilmemelidir.

doğalgaz tesisatı parçaları Sızdırmazlık : Gaz boru bağlantı elemanlarıyla yapılmış dişli bağlantılarda amacına uygun plastik esaslı vb sızdırmazlık malzemeleri kullanılmalı veya sızdırmazlık macunu ile birlikte keten kullanılmalıdır. Bu sızdırmazlık malzemeleri TS EN 751 – 2 standardına uygun olmalıdır.

doğalgaz tesisatı

ücretleri Boruların Mekanik Darbelere Karşı Korunması : Gaz taşıyıcı çelik borular binaya bir tehlike anında kolayca ulaşılabilen bir yerinden girmelidir. Buradaki ana gaz borusu ve ana kapama vanası hasar görmeyecek şekilde darbelere karşı monte edilmiş ve korunmuş olmalıdır. Bu yer bina deposu ve oturma yeri olarak kullanılmamalıdır. Kapama vanası küresel çelik vana olmalı, gerekli görülürse muhafaza altına alınmalıdır.

doğalgaz tesisatı ücreti Boruların Yapı Elemanlarına Tespiti : Doğalgaz boruları boru çapları göz önünde bulundurularak uygun aralıklarla düşey borularda kelepçelerle, yatayda döşenen borularda ise hem kelepçe hem de konsollarla tavan ve duvarlara sağlam bir şekilde tespit edilmeli Kullanılacak kelepçeler duvarlara çelik dübel ile konsollar ise beton harç ile tutturulmalı dır.

doğalgaz tesisatı ve projesi Gaz Borularının Yangına Karşı Korunması : Doğal gaz tesisat boruları : 1-Tüm zayıf akımla çalışan telefon, zil, kapı otomatları, kablolu TV vb. kabloları ile bunların bağlantı bu atların dan en az 15 cm mesafeli olmalı 2-Kuvvetli akımla çalışan bina elektrik tesisatları, elektrik sayaçları, priz, anahtar, elektrik cihazları ve benzeri ile bunların bağlantı buatların dan en az 15 cm mesafeli olmalıdır. Çapraz geçişlerde elektrik tesisat sıva altına gömülmeli bu sağlanamıyorsa gaz borusunun dış yüzeyi belli bir mesafede elektrik akımına ve sıcaklığa karşı yalıtıcı bir malzemeyle kaplanmalıdır. Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı  3-Gaz borularını kendi amacı dışında (elektrik, topraklama hattı vb) kullanmak kesinlikle yasaktır. 4-Gaz boru bağlantıları yanmaya karşı emniyetli olmalıdır. 5-Gaz boru bağlantılarının taşıyıcı kısımları (kelepçeler, konsollar) yanmayan malzemeden yapılmalıdır. 6-Gaz boruları, ulaşılması güç kapalı hacimler içinden, söz gelişi kanal vb geçirilmemelidir. 7-Yangın ihtimaline karşı en etkili önlemlerden birisi de apartmanlarda ve gaz borularının geçtiği yerlerde havalandırma için gaz çıkışını sağlayan deliklerin bırakılmasıdır.

Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı

doğalgaz tesisatı ve teknolojisi Boruların Korozyon a Karşı Korunması : Korozyona (paslanma) karşı mükemmel bir korumanın önemi çok büyüktür. Gaz tesisatının korozyona karşı korunması her şeyden önce gaz tüketim cihazlarının kullanım güvenliğini sağlar. Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı Korozyona karşı önlemlerin yetersiz olduğu tesisatlar kısa zamanda tahrip olur, gaz kaçakları meydan gelir. Bina içlerindeki gaz boruları uzun süre normal yapı nemliliği değerinin üzerindeki nem ile temasta bulunmayacak şekilde döşenmeli dir.  Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı

doğalgaz tesisatı yapan firmalar Statik Elektrik Yüklerine Karşı Boruların Korunması : Gaz tesisat boruları, yüksek gerilimle çalışan işletmelerde koruma ve topraklama amacıyla kullanılmaz. Tam tersine doğalgaz iç tesisatındaki statik elektrik aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi toprak alınmalıdır.  Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı

doğalgaz tesisatı ne kadara döşenir Gaz Borularının Geçirilmemesi Gereken Bina Bölümleri : Asma tavan içlerinden. Duman bacalarından. Asansör boşluklarından.Çöp ve yanıcı madde depolarından.Davlumbaz içlerinden. İçine girilmesi ve erişilmesi olanaksız hacimlerden.Aydınlıklardan (üstü kapalı veya açık) geçirilmemelidir.

BEYLİKÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI

FİYATI

Doğalgaz tesisat fiyatları kullanılacak malzemelere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir.Normal bir evin tesisat ve kombi masrafı 3.000 – 6.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.,

 

Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı

Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı

                 

                                                                       Beylikdüzü doğalgaz tesisatçısı


 

BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI BEYLİKDÜZÜ DOĞALGAZ TESİSATÇISI


 

YURT TESİSAT PROJE VE GAZ AÇMA İŞLERİ YAPMAKTADIR BİZİ ARAYARAK RANDEVU ALABİLİRSİNİZ KEŞİF ÜCRETSİZDİR..

Comments are closed.