Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Size en yakın ekibimizle, tesisat problemlerinizi hızlı ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Servis Garantisi

25 yıllık tecrübe

Batarya Kartuşu Nasıl Değiştirilir ?

Batarya Kartuşu Nasıl Değiştirilir ?


eviye-batarya

ESENYURT TESİSATÇI

Yeni tip eviye batarya modelleri çağımızda banyo,mutfak ve tuvaletlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu durumun başlıca sebepleri kullanışlarının daha kolay olması, su tasarrufu sağlamaları, uzun ömürlü olmaları ve görsel açıdan da tasarımlarının daha modern olmalarıdır. Ancak zaman zaman da olsa bataryalarda sızdırma, kaçırma gibi durumlarla karşı karşıya kalmak olasıdır. Bu gibi durumlar can sıkıcı olsa da bataryaların tamirleri mümkündür.

batarya-kartusu

BEYLİKDÜZÜ TESİSATÇI

kartuşlar-600x280

BAHÇEŞEHİR TESİSATÇI

ml-301-kare-batarya_2930871844

BÜYÜKÇEKMECE TESİSATÇI

Bataryaların sızdırmaların baş nedeni içerisinde bulunan kartuş ismi verilen batarya elemanının zamanla kireç vs. gibi maddeler tarafından tıkanmasıdır. Batarya kartuşu değiştirilebilir olduğu için sızdırma gibi durumlarda bataryanın komple değiştirilmesinin yerine batarya kartuşunun değiştirilmesi, batarya ile batarya kartuşu arasındaki fiyat farkının oldukça yüksek olması nedeniyle daha mantıklıdır. Batarya kartuşu nasıl değiştirilir sorusunun yanıtı ise oldukça basittir. Öncelikle bataryanın sıcak ve soğuk su girişleri vanadan kesilir. Daha sonra batarya üzerinde sıcak ve soğuk su ayrımını gösteren üzerinde mavi ve kırmızı iki renk bulunan plastik malzeme ince uçlu bir tornavida yardımı ile çıkarılır. Bu bölümün altına gizlenmiş olan vida yine tornavida yardımı ile açılır. Sonrasında açma kapama kolu çekilerek çıkartılır…                  

Açma Kapama kolunun sökülmesinin ardından batarya kartuşu karşımıza çıkacaktır. Sonrasında batarya kartuşu çekilerek çıkarılır. Söktüğümüz kartuşla aynı ölçülere sahip yapı marketlerden veya sıhhi tesisat malzemeleri satan bir iş yerin,den temin edeceğimiz batarya kartuşu söktüğümüz kartuşun yerine oturtulur. Sonrasında yine söktüğümüz vida yerine vidaları ve arkasından üzerinde kırmızı mavi sıcak soğuk su ayrımını gösteren plastik kapak yerine oturtulur. İşlem bu kadar basittir, profesyonellik istemez. İhtiyacınız olan yeni bir batarya kartuşu ve bir adet tornavida. Hepsi bu.

En ucuz batarya fiyatının 80,00-100,00 TL olduğu düşünülürse 15-20 TL gibi bir ücret karşılığında alacağımız batarya kartuşu bizi büyük bir külfetten kurtaracaktır. Konu ile ilgili sormak istediklerinizi sayfamızın yorum bölümünden tarafımıza iletebilirsiniz.

FİRMAMIZ BEYLİKDÜZÜ, ESENYURT , AVCILAR VE BAHÇEŞEHİR BÖLGESİNE HİZMET VERMEKTEDİR VE EVİNİZE 20 DAKİKADA GELMEKTEDİR.Beylikdüzü Su Tesisatçısı     |      Esenyurt Su Tesisatçısı     |     Büyükçekmece Su Tesisatçışı     |     Avcılar Su Tesisatçısı     |     Gürpınar Su Tesisatçısı     |  Detaylı bilgi için iletişim veya ustaya sor bölümünden yardım alabilirsiniz….

— 1 Comment —

  • Yurt Tesisat o istediginiz malzemeyi karaköyde bulabilirsinz. malesef bizim elimizde mevcut değil. Cevapla

Sizde yorum yazın..!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *